Loading color scheme

Poziomy tematyczne TURNUS II

Główni odpowiedzialni:

Stefan Mitas
ks. Artur Sepioło
Mateusz Nowak
Bartłomiej Sakwerda

 

Seminarium Wiary

Prowadzi: Marzena i Mateusz Nowak ze wspólnotą Szekinah i Niosąca Ducha 

Seminarium adresowane jest do osób, które pragną doświadczyć osobistego spotkania z Bogiem.
Dla jednych będzie to okazja, by po raz pierwszy doświadczyć miłującej obecności Boga, dla innych - by odświeżyć relację z Tym, którego może kiedyś już spotkali.
Jeżeli chcesz doświadczyć nieznanej ci bliskości i miłości Boga, nawiązać lub odnowić relację z Nim, odkryć że wiara jest cudowną przygodą, a nie tylko nudnym przyzwyczajeniem - ten poziom jest dla Ciebie. Bóg czeka na Ciebie, nie patrząc na twoją przeszłość otwiera swoje ojcowskie ramiona. Czeka na Ciebie z darami miłości, radości, nadziei, poczucia sensu i pełni życia!


 

Ku wspólnocie

Prowadzi: Jarosław Szkabarnicki 

Opis poziomu
KU WSPÓLNOCIE to siedmiodniowe rekolekcje przewidziane dla osób, które w poprzednich latach były na poziomach „Ku dojrzałości”, „Akademia Rozwoju Chrześcijanina” i nie są jeszcze we wspólnotach. Będziemy dzielić się doświadczeniem życia we Wspólnocie oraz  tym jak ważne jest bycie we wspólnocie w tych burzliwych czasach.
Pamiętajmy: Kościół to wspólnota wspólnot!

Wspólnota Szekinah
Pełna nazwa: Szekinah - wspólnota Bożej chwały i błogosławieństwa. Jesteśmy wspólnotą świeckich chrześcijan należących do Kościoła katolickiego. Wierzymy, że nasze bycie razem nie jest skutkiem jakichś ludzkich "ideałów",  ale Bożego powołania. Wspólnota Szekinah istnieje od 30 lat. Cztery lata temu zatwierdzony został statut: prywatnego stowarzyszenia wiernych świeckich. Nasze korzenie sięgają do Ruchu Światło-Życie i Odnowy w Duchu Świętym. 

 

Formacja ucznia

Prowadzą: dr hab. Aleksander Bańka i ks. Krzysztof Matuszewski 

Chcemy w tym roku skupić się na budowaniu wspólnoty uczniów oraz na czynieniu uczniów (w ubiegłym roku przeżywaliśmy tajemnicę powołania i wyposażenia uczniów) .
Podejmowany więc będzie temat zasad życia ucznia we wspólnocie, posługiwania się zwyczajnymi i nadzwyczajnymi charyzmatami zgodnie z zasadami miłości oraz zachęty do kształtowania uczniowskiego serca rozpalonego na nowo. Będzie to jak najbardziej skonkretyzowana propozycja droga rozeznania i rozwoju we wspólnocie i parafii.

 

 

Wiara i sakramenty

Prowadzi: ks. Wojciech Maciążek

Jak to się dzieje, że nie sposób zliczyć przyjętych Komunii Świętych albo wizyt w konfesjonale, a jednocześnie w życiu duchowym wydaje się, że niewiele się zmienia? Czy to sakramenty budują wiarę, czy raczej sakramenty wiary wcześniej potrzebują?  Czemu twierdzi się, że sakramenty działają zawsze, podczas gdy nie zawsze widzi się skutki ich działania? To tylko niektóre pytania poziomu „wiara i sakramenty”. Pozostałe zadadzą już sami uczestnicy, bo będziemy tworzyć go wspólnie. W jednym celu: by spotkać Jezusa tam, gdzie na nas czeka. Przyjdź!
 

Odbudowana (poziom dla proboszczów i liderów)

 

 

Poziom dla małżeństw

Prowadzą: Gabriela i Andrzej Strączek, Jacek Pulikowski (2 dni)

Kilkanaście miesięcy temu żyliśmy w innym świecie. Zostaliśmy poddani próbie w wielu aspektach naszej codzienności: w małżeństwach i rodzinach, w relacjach zawodowych i towarzyskich.
Scenariusze covidowych ograniczeń odarły wielu  nas, z iluzji o nas samych i naszej religijności. Jednocześnie zobaczyliśmy, jak ogromną wartość ma umiejętność budowania trwałych więzi, opartych na szacunku i zaufaniu. Jak w tych warunkach, na nowo odczytać Boży zamysł dla małżeństwa i rodziny? Pełzającą dotychczas sekularyzację, rozpędzają eksplozje kościelnych skandali.
Jak przygotować do wiary/przekazać wiarę dzieciom, kiedy odcięci od spotkań i celebracji, jesteśmy nieustannie infekowani głębokim kryzysem Kościoła jaki znamy?
Jakiej odpowiedzi domaga się od nas Bóg, wobec słabnącej naszej wiary?
Jak towarzyszyć dzieciom, kiedy odrzucają naszą religijność, a być może samego Boga?
Jak, w czasie podziałów ocierających o schizmę, upadku kościelnych autorytetów i kwestionowania moralnej ortodoksji, wspierać małżeństwa rozdarte kryzysem?
W jaki sposób, jako małżonkowie i rodziny, możemy  docierać z ewangelią do franciszkowych peryferii i mówić z miłością o Kościele, który zdaje się robić wiele, żeby to głoszenie nie było skuteczne…
Chcielibyśmy razem z Wami dotknąć sedna tych i innych spraw, które nosimy jako chrześcijańscy małżonkowie, rodzice, dziadkowie.
Jesteśmy ciekawi Waszych historii i świadectwa Bożego prowadzenia. Niech czas dzielenia będzie dla nas wszystkich źródłem inspiracji.
Spotkajmy się jako przyjaciele, zebrani wokół Jezusa i odpocznijmy trochę. 

 

Poziom dla młodzieży - Sons&Daughters 


Prowadzą: Maciek Kalisiak i Michał Jeleń

Jeśli jesteś nastolatkiem – może pojawiają się w Tobie pytania, które nie zawsze łatwo wyrazić na głos. Kim jestem? Dlaczego żyję? Jak być szczęśliwym? Czy jest w tym życiu coś więcej? Czy jest ktoś, komu naprawdę na mnie zależy?
Podczas naszej ścieżki będziemy razem odkrywać Tego, który zaplanował Twoje i moje istnienie – który chciał nas, kocha nas i nigdy nas nie zostawi. Wspólnie będziemy szukać odpowiedzi na te najważniejsze pytania, odkrywać naszą tożsamość synów i córek Króla, szukać swojego miejsca w świecie. 

 

Poziom dla dzieci

Mocni w Duchu - Łódź

 

 

Przedszkole

Prowadzenie: Helena Zalewska, Ania Płużek, Ania Iszczyłowicz

Tematem przewodni będzie miłość:
- miłość do rodziców: relacja z nimi, jak patrzy na to Bóg, miłość Jezusa do swoich rodziców,
- miłość do bliźnich: ukazana miłość dla bliźnich (mniej, bardziej lubianych, niepełnosprawni), miłość do Boga,
- miłość do zwierząt: opieka nad zwierzętami, postać Św. Franciszka - przewidziane są dla dzieciaków podchody w poszukiwaniu zwierząt
Planowane są wyjścia na dwór w godzinach popołudniowych (spotkania 16-18) dlatego prosimy o zaopatrzenie dzieci w czapki i butelki z piciem oraz w wypadku gorszej pogody prosimy o jakieś nakrycie.